sigortacılık

Hangi İşi Seçmeliyim?

Yatırım bankacılığı veya sigortacılık alanında mezun olmuş bir iş: hangisini seçmeliyim?

Yatırım bankacılığı ve sigortacılık alanında mezun olanlar için uygun olan işlerin arasındaki farklar nelerdir ve sizin için hangisinin en iyisi olduğunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Yatırım bankacılığı ve sigorta, doğru becerilere sahipseniz hem iş doyumu, hem de ortalamanın üzerinde maaş sunabilir. İkisi arasında kararsızsanız, aralarında göz önüne alınması gereken birkaç fark vardır.

Yatırım Bankacılığı & Sigorta: Çalışma Saatleri

Yatırım bankacılığını düşünürken akla gelebilecek resim, yüksek ücretli ve uzun saatlerdir ve bunun içinde çok fazla gerçek vardır. Finansal piyasalar günde 24 saat açıktır ve yatırım bankacılığı profesyonellerinin hayatlarının büyük bir kısmını giriş seviyesinde bile işbaşında geçirmesi alışılmadık bir durum değildir.

Programlar daha yoğun hale geldiği için hafta sonları ve akşam geç saatleri genellikle gereklidir. Bununla birlikte, sektörün üst düzey yetkilileriyle yapılan görüşmeler, çalışanlar için esnekliği artırmaya yönelik çabaların gösterildiğini ortaya koydu. Zaman ayırıp, daha uzun saatler çalışacağınız için mutlu olursanız, yatırım bankacılığı sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Daha sağlıklı bir iş / yaşam dengesinin korunması sizin için özellikle önemliyse, sigorta daha iyi bir seçenek olabilir. Genel olarak, yeni başlayanlar düzenli saatler çalışırlar. Bununla birlikte, kariyer merdiveni ilerledikçe, kendinizi daha uzun saatler çalışıyor bulacaksınız  (ancak yatırım bankacılığından daha azdır.)

Yatırım Bankacılığı & Sigorta: Mezuniyet Başlangıç ​​Maaşı

Genellikle yatırım bankacılığında kariyerine başlayan mezunlar, en yüksek maaşa sahip olurlar. Sigortaya başlayacak mezunların maaşları, üst düzey yatırım bankacılarının maaşlarına kadar büyüyebilir. Ancak bu, hangi sigorta türüne ve seçtiğiniz kariyer yoluna bağlı olacaktır. Bu, ücret açısından hızlı bir farklılık olduğu anlamına gelir, ancak her iki sektörde çalışan insanlar kariyerleri ilerledikçe etkileyici bir ücret kazanma şansına sahiptir.

Yatırım bankacılığı & Sigorta: Çalışma Hayatı

Mezunlar, bir analist olarak bir yatırım bankasına katılma ihtimali yüksektir. Burada zamanlarını kıdemli meslektaşlarını veya küçük bir ekibi desteklemek için harcayacaklardır. Tipik görevler şunlardır: sunumlar oluşturma, analiz yapma ve toplantılar kurma gibi idari işleri tamamlama.

Sigortada, daha yüksek riskli poliçelerdeki oranları ve primleri belirleme sorumluluğu olan bir satış temsilcisi ya da bir sigortacıyla çalışan biri olarak başlayabilirsiniz.

Yatırım Bankacılığı & Sigorta: İtibar

Sigorta, pek çok öğrenciyi sıkıcı bir kariyer olarak gören finansal dünyanın “zavallı kardeşleri” olarak görülebilir. 2014’te yapılan bir ankete göre, üniversite öğrencilerinin sadece % 20’si sigortacılıkta kariyer düşünüyor ve % 53’ü bu alanın ‘sönük’ olduğunu belirtiyor. Popüler inancın aksine, sigorta endüstrisi heyecan vericidir. Kimine göre bu inanılmaz bir meslektir ve dinamik endüstri ve işlerin heyecan verici olmasını sağlayan çok şey mevcuttur.

İnsanların sigorta ve yatırım bankacılığı hakkında söylediği şeyleri yeterli görmeyip kendi araştırmalarınızı yapın. Yerleştirilen akranlarla konuşabilir, şirketin açık günlerine ve kampüs içi etkinliklere katılabilir ve endüstri haber kaynaklarını okuyabilirsiniz.

Yatırım Bankacılığı & Sigorta: Kariyer İlerlemesi

Yatırım bankacılığının tepesine tırmanmayı isteyenler için tipik bir promosyon merdiveni vardır. Analistler genellikle bir bankaya iki yıllık bir program çerçevesinde katılırlar ve en iyi performans gösterenlerin çoğu zaman üçüncü bir yıl için kalma şansı sunulur. En başarılı mezunlar daha sonra bir ortak haline gelebilir ve daha fazla sorumluluk alacaklardır. Bu seviyede, promosyon fırsatları bankadan bankaya farklılık gösterir ancak ortak bir çalışanın kıdemli seviyeye geçmesi genelde yaklaşık üç ila dört yıl alır.

Sigorta, daha az yapılandırılmış bir kariyer yoluna sahip olma eğilimindedir ve tanıtım için gerekli deneyimi elde etmek zaman alabilir. Mesleki merdiveni ilerledikçe, daha fazla sorumluluk alma fırsatını bulacaksınız. Bu sorumluluk yönetici bir role terfi ettirmeyi veya seçtiğiniz alanda uzmanlaşmayı içeriyor.

Yatırım Bankacılığı & Sigorta: Giriş Şartları

Bu yatırım bankacılığı ve sigortanın benzer olduğu bir yöndür. Bu sektörlerdeki birçok iş, tüm mezunlara açık olsa da, bazı işler mali veya sayısal bir konuda eğitimi gerektirir.

Yatırım Bankacılığı & Sigorta: Gerekli Beceriler

Her iki sektördeki işverenler, baskı altında ve bir ekibin parçası olarak çalışabilecek kişiler arıyorlar.

Finans alanındaki bir iş için ihtiyaç duyulan yetenek ve yetkinlikler konusundaki tavsiyelerimizi sitemizi takip ederek bilgi edinebilirsiniz.

One thought on “Hangi İşi Seçmeliyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir